Triduum i Wielkanoc

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, a właściwie Wielkanoc to trzy niezwykłe dni, zwane Triduum Paschalnym. W naszym winowskim kościele liturgie będą rozpoczynały się o godz. 19.00.
Serdecznie zapraszam do udziału w nich. Poniżej zamieszczam kilka informacji więcej:

Wielki Czwartek (28.03.2024) – dzień Eucharystii i Kapłaństwa

19.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej:
            1. W int. ks. prob. Eugeniusza Plocha, ks. Tomasza Kornka, ks. Marcina Marsollka, byłych księży proboszczów ks. Marcina Ogioldę i ks. Waldemara Klingera, a także ks. Józefa Przywarę i księży przyjeżdżających do naszej parafii; w int. naszej misjonarki Magdy Miki oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w int. naszych Sióstr; Szafarzy Komunii Świętej i ich rodzin; w int. Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów, lektorów, marianek), organistów i scholi parafialnej oraz wszystkich posługujących w naszym kościele (db)
            2. Za ++ kapłanów: + ks. Huberta Skomudka, + o. Pawła Buhla, + ks. prałata Franciszka Duszę, + ks. Edwarda Gogolloka, ++ Siostry Szensztackie, i za wszystkich zmarłych budowniczych naszego kościoła, zmarłych wspominanych w tegorocznych wielkopostnych wypominkach i dusze w czyśćcu cierp.

Po Mszy Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do CIEMNICY (Sanktuarium)

Wielki Piątek (29.03.2024) – dzień Męki Pańskiej – dzień postu

9.00 – 15.00 – Adoracja w Ciemnicy (Sanktuarium)
15.00 – Droga Krzyżowa
19.00 – Liturgia Męki Pańskiej + Adoracja przy Bożym Grobie

Wielka Sobota (30.03.2024) – skupienie przy Bożym Grobie

9.00 – 16.00 – ADORACJA PRZY BOŻYM GROBIE

Poświęcenie pokarmów: w czasie Adoracji co godzinę od 9.00 do 15.00 (włącznie)

19.00 – WIGILIA PASCHALNA:
           1. Msza święta dziękczynna za łaskę życia i zdrowia wszystkich Parafian i Dobrodziejów naszej parafii oraz w intencji pokoju na świecie i dar głębokiej wiary i zbawienia dla wszystkich ludzi.
           2. Za ++ polecanych w wielkopostnych wypominkach, ++ budowniczych naszego kościoła oraz poległych na wojnach i dusze w czyśćcu cierp.

Niedziela Wielkanocna (31.03.2024)

7.00 – Adoracja przy Bożym Grobie
7.30 – PROCESJA REZUREKCYJNA wokół kościoła i Msza: Ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego w int. całej naszej wspólnoty parafialnej, naszych rodzin, Przyjaciół, Dobrodziejów i Gości (db)
10.30 – 1. Ku czci Anioła Stróża w int. rocznego dziecka Witka Barona, jego brata Jasia, rodziców Ewy i Denisa oraz rodziców chrzestnych (db)
             2. W int. Michasi Tracz z ok. 4 urodzin, jej siostry Tosi oraz rodz. Wioli i Wojtka
             3. W int. Agnieszki i Grzegorza Grabińskich w 6 r. ślubu i dzieci Pauliny i Jurka
15.00 – NIESZPORY WIELKANOCNE

Poniedziałek Wielkanocny (1.04.2024) – kolekta na KUL

8.00 – 1. Ku czci MBTP w int. naszych Sióstr: s. Anastazji, s. Moniki, s. Eweliny, s. Adriany, s. Karoliny, s. Klary i Sióstr, które posługiwały kiedyś w Winowie
            2. Za ++ rodziców chrzestnych Angelę i Richarda Hennek, + ciocię Steffi Wilczek, ++ z pokr. i dusze w czyśćcu cierp.
10.30 – 1. W int. Joanny Hurek z ok. 45 ur. i Pawła Adamca z ok. 40 ur. oraz ich rodzin
              2. Za + Mieczysława Sąsiadek w 1 r. śm., + koleżankę Aleksandrę Adamus w 1 r. śm. i dusze w czyśćcu cierp.