Po wodę święconą...

Kościół Ducha Świętego w Winowie! Zapraszam na chwilę osobistej modlitwy do naszego kościoła. W kościele (na widocznym miejscu) jest również dostępna woda święcona, którą można zabrać do swojego domu. Proszę w tym celu wziąć ze sobą naczynie (butelkę).

Poniżej tekst modlitwy, której używa kapłan w czasie poświęcenia (treść modlitwy pokazuje wartość i sens używania wody święconą):

Panie, Boże wszechmogący, Ty jesteś źródłem i początkiem życia ciała i duszy. Prosimy Cię, pobłogosław tę wodę, którą z ufnością się posługujemy, aby uprosić przebaczenie naszych grzechów i uzyskać obronę przeciwko wszelkim chorobom i zasadzkom szatana. Spraw, Boże, w miłosierdziu swoim, niech źródła żywej wody zawsze tryskają dla naszego zbawienia, abyśmy mogli zbliżyć się do Ciebie wewnętrznie oczyszczeni i uniknęli wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.