Misja: zanieść światło

Podobnie jak w latach ubiegłych, dzięki zaangażowaniu środowisk harcerskich, do diecezji opolskiej dotrze Światło Pokoju z Betlejem. W tym roku szczególnie zachęcamy do tego, aby przyjmując to światło do parafii, zorganizować «wolontariuszy» (chętne osoby świeckie, ministrantów lub Dzieci Maryi, kandydatów do bierzmowanie w ramach wolontariatu parafialnego, do którego są zobowiązani, członków innych wspólnot) do zaniesienia tego światła w sobotę 22 grudnia lub w IV niedzielę Adwentu 23 grudnia po Mszach św. bądź nabożeństwie, możliwie wszystkim rodzinom w parafii, także tym, których na co dzień nie ma w kościele. Można też wykorzystać tę inicjatywę do przekazania gazetki świątecznej, planu odwiedzin duszpasterskich czy też krótkiej rozmowy ewangelizacyjnej, co może być ważnym doświadczeniem tak dla przynoszących światło jak i je przyjmujących.

Centralne wydarzenie, pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego, związane z przekazaniem światła pokoju odbędzie się 20 grudnia (piątek) o godz. 16:00 w kościele „na Górce” w Opolu. Zapraszamy przedstawicieli parafii do udziału w tym nabożeństwie i do przyjęcia Światła.

Chętnych do podjęcia tej misji proszę o bezpośredni kontakt (ks. proboszcz)