Dożynki parafialne 2020

Niedziela 6 września to dzień naszych parafialnych dożynek! Drodzy Parafianie, mieszkańcy Winowa oraz Ci, którzy bywają wspólnie z nami na wspólnej modlitwie! W imieniu Rady Parafialnej oraz Rolników naszej parafii gorąco zapraszam Was w niedzielę 6 września na urocztystą Mszę świętą dożynkową. Mszę rozpoczniemy wspólną modlitwą o godz. 10.30 przy Domu Ojca (skrzyżowanie ul. Prószkowskiej i ul. o. Alojzego Ligudy), gdzie nastąpi poświęcenie plonów ziemi oraz korony żniwnej. Stąd procesyjnie przejdziemy do naszego kościoła na uroczystą Mszę dożynkową.

Osoby, które chcą przynieść plony ziemi, owoce i warzywa do kościoła, aby przyozdobić ołtarz na tę szczególną uroczystość, proszę aby uczyniły to w piątek popołudniu (od 16.00) lub po wieczornej Mszy świętej.

Niektórzy mówią, że dożynki to sprawa rolników, to ich święto... Na szczęście coraz więcej osób uważa, że to święto wszystkich ludzi! Bo wszyscy mamy za co dziękować.

Jesli masz możliwości, zaangażuj się w to święto! Przyjdź, abyśmy mogli wspólnie Bogu dziękować za Jego dobroć. Przyjdź i przynieść do ołtarza Bożego coś, co urosło na Twoim polu lub w ogrodzie; przyjdź i przynieś do ołtarza coś, co często masz na swoim stole w domu. Po dożynkach wszystkie te dary przekażemy naszym kochanym Siostrom, które uzupełnią swoją spiżarnię oraz podzielom się z innymi, którzy są w potrzebie.

Radosnego dawcę miłuje Bóg! - pisze św. Paweł!

ks. prob. Eugeniusz Ploch