MATKA 24h - film

Stowarzyszenie bł. Alojzego Ligudy wznawia WINOWSKIE SPOTKANIA FILMOWE w auli pod kościołem Ducha Św. w Winowie. W poniedziałek 31 sierpnia 2020 o 19.30 zapraszamy na film dokumentalny p. Marcina Krawczyka, pt. MATKA 24h.

Gościem spotkania będzie ks. prof. Marek Lis, filmoznawca. 

Film przedstawia historię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, który "wędruje" od domu do domu, pozostając w każdym z nich przez 24 godziny. Opowiada o domu Justyny, młodej dziewczyny, która po śmierci matki stara się o przejęcie praw nad osieroconym rodzeństwem. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, czym jest wiara w kontekście tragedii życiowej, cierpienia i bezradności. Jest to także opowieść o polskiej wsi i jej tradycjach związanych z kultem świętego obrazu.

Ze względu na przepisy obowiązujące w stanie epidemii liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Prosimy o zapisywanie się na projekcję w zakrystii kościoła lub smsem na numer 600 967 050. Zapraszamy